znajdz produkt
Komentarze i oceny [4]  
KINO DOMOWESYSTEMY STEREOZESTAWY MINIAKCESORIAKOLUMNY GŁOŚNIKOWESŁUCHAWKIPRODUKTY ARCHIWALNE
startWYPRZEDAŻPROMOCJEKinoSystemyZestawyAkcesoriaKolumnySŁuchawkiProduktylinkikontakt
START  WYPRZEDAŻ PROMOCJE               NASI
PARTNERZY
 KONTAKT
 
   
 

CENNIK PRODUKTY ARCHIWALNE

Powiększ zdjęcie nr 2
Powiększ zdjęcie nr 3
[ Onkyo TX-NR838 srebrny ]
Powiększ zdjęcie nr 4
Powiększ zdjęcie nr 5
Powiększ zdjęcie nr 6

Firma Onkyo przedstawia amplituner TX-N838, stworzony by dostarczać krystalicznie czystej potężnej analogowej mocy twoim głośnikom i wzmacniać wielokrotnie Twoje emocje. Bez względu na to czy jesteś tradycjonalistą chcącym wsłuchiwać się w dźwięki zapisane na płycie gramofonowej, czy oczekujesz wielkiej dawki adrenaliny podczas oglądania filmu i słuchania ścieżki dźwiękowej, czy też jesteś miłośnikiem gier komputerowych, dostaniesz wszystkiego czego potrzebujesz. Ten solidny amplituner klasy średniej posiada siedem wydajnych wzmacniaczy zapewniających bardzo wysokie wartości prądu wyjściowego. Zbudowane w oparciu o technologię WRAT, w konfiguracji trójstopniowych odwróconych obwodów Darlingtona, dzięki niskiej impedancji wyjściowej mogą z łatwością wysterować dowolne kolumny głośnikowe.

W amplitunerze obwody cyfrowe są fizyczne oddzielone od obwodów analogowych. Dzięki technice Pure Direct Analog Path, sygnał analogowy np. z gramofonu lub z innego źródła oferującego bardzo wysoką jakość, trafia bezpośrednio z przedwzmacniacza do stopni wzmacniaczy końcowych przy wyłączeniu wszystkich obwodów cyfrowych, co zapewnia mu niespotykaną we wzmacniaczach multi-kanałowych czystość. Efektem jest nieskazitelny dźwięk pozbawiony jakichkolwiek szumów generowanych przez obwody wizyjne i cyfrowe. Skrócona do minimum ścieżka sygnałowa pozwala ukazać unikalne brzmienie muzyki odtwarzanej z płyty gramofonowej, CD lub SACD.

Najnowszy Onkyo posiada certyfikat THX Select2 Plus. By go zdobyć przeszedł ponad 2000 testów laboratoryjnych obejmujących wszystkie aspekty reprodukcji i użytkowania. To gwarantuje osiągnięcie w warunkach domowych takiej samej głośności i poziomu zniekształceń, jaką uzyskuje się w certyfikowanym kinie podczas reprodukowania ścieżki filmowej. W domu możesz usłyszeć wszystko i dokładnie tak jak wymyślił to realizator dźwięku.

TX-NR838 posiada siedem wejść HDMI (sześć na tylnej ściance i jedno na froncie z funkcją MHL) oraz dwa wyjścia (jedno z nich może dostarczyć sygnału HDMI do strefy Zone 2). Wszystkie wejścia akceptują sygnał Ultra HD 4K/60Hz, a dodatkowo wejście numer 3 na panelu tylnym i wyjście „main” współpracują z sygnałem wideo zabezpieczonym kodem antypirackim HDCP 2.2. Wszystkie programy Ultra HD nadawane na żywo oraz transmitowane w internecie, bądź tez zarejestrowane na fizycznych nośnikach, będą musiały być takim kodem zabezpieczone. Amplitunery, które nie będą współpracować z kodem HDCP 2.2 będą mogły jedynie przesłać taki sygnał do telewizora/projektora ze standardową rozdzielczością 480i/576i. Już obecnie większość wytwórni filmowych w Hollywood adaptuje kod HDCP 2.2 do swoich produktów Full HD i 4K, także do tych filmów przesyłanych za pośrednictwem internetu. Dzięki procesorowi Marvell Qdeo™, wszystkie sygnały wizyjne o standardowej rozdzielczości np. ze starszych konsol, odtwarzaczy DVD, odtworzone z media playera mogą być przeskalowane do rozdzielczości Full HD lub Ultra HD (jeżeli używamy telewizora o takiej rozdzielczości).

Wbudowane Wi-Fi i możliwość połączenia DLNA, zapewniają prosty streaming muzyki o wysokiej rozdzielczości z PC lub serwera z obsługą bibliotek przez Remote app. System może obsługiwać szeroka gamę sygnałów audio z: 5.6 MHz DSD, DolbyźTrueHD i bardzo bezstratne pliki 192kHz/24-bit FLAC i WAV.

Miłośnicy bezprzewodowego przesyłania muzyki mogą wykorzystać Bluetooth 2.1 +EDR lub Wi-Fi. Oba amplitunery mogą współpracować z panelami: Deezer, AUPEO!, Spotify, a wyszukiwanie może być przeprowadzone przez darmowy Onkyo Remote app. Można też oczywiście słuchać niezliczonej ilości stacji radiowych umieszczonych w internecie. Funkcja InstaPrevue™ pozwala użytkownikowi podejrzeć sygnały wideo jakie dochodzą z urządzeń podłączonych do wejść HDMI i wybrać najbardziej w tej chwili odpowiedni.

W amplitunerze TX-NR838 zastosowano najnowszą kalibrację AccuEQ. Jej zaletą jest nieingerowanie w brzmienie głośników przednich L i P, co zapewnia zachowanie ich niepowtarzalnego brzmienia. System błyskawicznie dopasowuje do brzmienia frontów charakterystykę pozostałych głośników tak by wyrównać brzmienie całego systemu. Zaawansowany procesor DSP Advanced Music Optimizer, polepsza jakość reprodukcji skompresowanego dźwięku, dostarczonego do urządzenia również przy pomocy Bluetooth, zapewniając przy tym miłośnikom dwukanałowego dźwięku wspaniałe wrażenia.

Onkyo dostarcza emocje
Kierowcy sportowi nie pokonują całych tras z prędkością maksymalną. Ważne są także przyspieszenia, hamowania czy pokonywanie zakrętów. Podobnie w amplitunerach A/V – moc wyjściowa w watach mówi nam o głośności, ale nie o jakości dźwięku. Prawdziwym testem dla wzmacniaczy jest zdolność do wytwarzanie wysokich prądów. Wysoka wartość wyjściowego prądu zapewnia bardzo dobrą kontrolę nad membranami głośników, a tym samym zapewnia bardzo dokładne odtwarzanie dynamiki dźwięku, a także umiejętność natychmiastowego przejścia od cichutkich pasaży po bardzo głośne forte całej orkiestry. To jest podstawa filozofii odtwarzania dźwięku głoszonej przez Onkyo. Taki przekaz można nie tylko usłyszeć ale wręcz poczuć.

Zaprojektowany dla czystej radości
Wysoki prąd wyjściowy uzyskuje się we wzmacniaczach WRAT (Wide Range Amplifier Technology). Cała wyrafinowana konstrukcja analogowa opiera się na potężnym transformatorze (pobór mocy 720W), stosowanych wyłącznie w sprzęcie audio i stworzonych dla Onkyo kondensatorach o pojemności 15,000 μF, oraz na niskoimpedancyjnych miedzianych magistralach prądowych. Dochodzą do tego wzmacniacze końcowe zbudowane w konfiguracji trójstopniowych odwróconych obwodów Darlingtona, które zapewniają bardzo niską impedancję wyjściową i minimalne zniekształcenia. Całość poparta ponad sześćdziesięcioletnim doświadczeniem inżynierów Onkyo, zapewnia jakość reprodukcji dźwięku niespotykaną dotychczas w sprzęcie wielokanałowym w tej klasie cenowej.

Podziel się sygnałem HD w na TV w ZONE 2
Wyjście HDMI SUB/ZONE 2 OUT zapewnia możliwość wyświetlenia obrazu na telewizorze umieszczonym w drugiej strefie z łatwą kontrolą całości ze smartfonu.

THXź Select2™ Plus – wzorcowy dźwięk przestrzenny
Amplituner posiada certyfikat THX Select2 Plus, który gwarantuje Ci przeżycia dźwiękowe w twoim pokoju takie same jak w wielkim profesjonalnym kinie z certyfikatem THX. By go zdobyć urządzenie przeszło ponad 2000 testów laboratoryjnych zawierających ponad 14000 informacji obejmujących wszystkie aspekty reprodukcji i użytkowania. To gwarantuje osiągnięcie w warunkach domowych takiej samej głośności i poziomu zniekształceń, jaką uzyskuje się w certyfikowanym kinie. W domu możesz usłyszeć wszystko i dokładnie tak jak wymyślił to realizator dźwięku. THX Select2 Plus rekomendowany jest do pomieszczeń w których widz siedzi 3-4 metry od ekranu.

Z najnowszymi łączami HDMI – gotowy na przyszłość
Wyobraź sobie, że grasz w najnowszy hit RPG, który wyświetlany jest na Twoim Ultra TV z zapierającą dech w piersiach częstotliwością 60Hz. Teraz dodaj do tego grzmiący z całej siły dźwięk przestrzenny 7.2 generowany przez Onkyo TX-NR838. Z najnowszym amplitunerem ten sen może się ziścić. Nawet jeżeli nie planujesz modernizacji swojego ekranu, dobrze mieć świadomość, że TX-NR838 jest gotowy na przyszłość.

Obsługuje HDCP 2.2 – zezwala na streaming 4K
Studia filmowe z Hollywood, nadawcy telewizyjni i serwisy oferujące streaming wideo, zapowiadają ochronę swoich produkcji 4K i przyszłych Full HD przed kopiowaniem przez wykorzystanie kodu HDCP 2.2. Ważne jest, że Twój nowy amplituner TX-NR838 jest jednym z pierwszych na świecie, który go obsługuje. Dzięki temu jest gotowy do współpracy z następną generacją programów zrealizowanych w Ultra HD.

Stream Direct ze smartfona i tabletu
By korzystać z bezstratnego streamingu dźwięku, dotknij ikony Onkyo Remote App, uruchamiającej wgrany do Twojego smartfona lub tabletu program sterujący. Przy jego pomocy znajdziesz swoją ukochaną muzykę, którą będziesz mógł przesłać do TX-NR838 i pozwolić wszystkim by słuchali dokładnie tego co lubisz. Dla użytkowników urządzeń procujących na iOSie dostępny jest darmowy korektor graficzny korygujący brzmienie tak jak lubisz – Onkyo HF Player.

Stream Network – audio wysokiej rozdzielczości
Amplitunery Onkyo zaprojektowane są tak by móc odtwarzać streaming audio o wysokiej rozdzielczości i być maksymalnie łatwymi w obsłudze. Użyj aplikacji Onkyo Remote App do znalezienia albumów z plikami 192/24 i 96/24 (łącznie z DSD 5.6 MHz) na komputerze czy serwerze NAS i rozkoszuj się jasnością, głębią i detalicznością muzyki w wysokiej rozdzielczości.

AccuEQ Room Calibration
AccuEQ optymalizuje reprodukcję dźwięku przestrzennego i dwukanałowego pod względem miejsca odsłuchu. W szczególności AccuEQ wydobywa umiejętności i osiągi głośników przednich, aby słuchana muzyka stereo było bardziej ekscytująca i dynamiczna. System analizuje ustawienia głośników i akustykę pomieszczenia z jednego miejsca odsłuchowego (co upraszcza proces kalibracji) i optymalizuje pasmo przenoszenia oraz poziomy wyjściowe dla poszczególnych kanałów a wszystko po to by uzyskać doskonałą jakości reprodukowanego dźwięku.

Funkcja zaawansowane:

- THX Select2 Plus

- Porty HDMI 4K/60Hz

- Obsługuje HDCP 2.2 – zgodność ze streamingiem programów i filmów 4K/Full HD

- Wyjście HDMI dla strefy drugiej (Zone 2)

- Wbudowane Wi-Fiź certyfikat zgodności Wireless LAN

- Bluetooth Version 2.1 + EDR (Profile: A2DP v1.2, AVRCP v1.3) z Advanced Music Optimizer DSP Technology

- Trójstopniowe odwrócone stopnie Darlingtona

- Selekcjonowane kondensatory przeznaczone dla sprzętu audio, wytrzymujące wysokie prądy

- Bardzo solidny transformator dostarczający potężnej energii amplitunerowi

- Tryb Pure Direct Analog Path

- Skalowanie do 4K dzięki Marvell Qdeo (sygnał z wejścia HDMI)

- Obsługiwanie radia internetowego (TuneIn)

- Obsługiwanie serwisów muzycznych (Pandoraź, Sptify, AUPEO!, Deezer)

- Odtwarzanie plików audio: skompresowanych, bezstratnych i o wysokiej rozdzielczości z sieci lokalnej (MP3, WMA, WMA Lossless, FLAC, WAV, Ogg Vorbis, AAC, Apple Lossless, DSD 5,6 MHz, LPCM*4, Dolbyź TrueHD)

- AccuEQ – kalibracja dźwięku w pokoju odsłuchowym (mikrofon w komplecie)

- Dolbyź Pro Logicź IIz - siedmiokanałowy dźwięk przestrzenny

- Advanced Music Optimizer – polepszone odtwarzanie dźwięku skompresowanego (również dostarczanego przez Bluetooth)

- Kontrola i streaming audio dzięki Onkyo Remote Streaming Apps dla iPod touch/iPhone *5, i urządzeń na Androidzie

- MHL™ – wideo i stop klatki 1080p ze smartfonów i tabletów – HDMI na panelu przednim

- InstaPreview™ – podgląd sygnałów ze źródeł dopiętych do wejść HDMI

- PM Bass Boost – głęboki bas i czyste tony średnie

- Wyjście głośnikowe Zone 2 i Zone 2/3 Line-Out nagłośnienie dodatkowych pomieszczeń

- Tryb Whole House – synchronizacja audio we wszystkich strefach

- Bi-Amping dla kanałów przednich

- Wyjście Pre-Outs 7.2

Właściwości przetwarzania sygnału

- HDMI – 4K/60 Hz, 3D, Audio Return Channel, DeepColor™, x.v.Color™, LipSync, Dolbyź TrueHD, DTS-HD Master Audio™, DVD-Audio, Super Audio CD, Multichannel PCM i CEC

- Dekodery Dolbyź TrueHD i DTS-HD Master Audio™

- 8 przetworników D/A – Texas Instruments Burr-Brown 192 kHz/24-Bit (jeden na każdy kanał)

- Podwójny 32-Bit procesor DSP

- 4 tryby DSP dla udźwiękowienia gier: Rock, Sports, Action, RPG

- Tryb Theater-Dimensional Virtual Surround – dźwięk przestrzenny z dwóch głośników

- Tryb Direct

- Tryb Pure Audio – odtwarzany jest czysty dźwięk, wyłączone wszystkie obwody nie biorące udziału w aktualnym odtwarzaniu dźwięku (obwody wizyjne, wyświetlacz itp.)

Podłączenia

- Wejścia HDMI (6 tył/1przód), 2 wyjścia HDMI

- Port USB (przód) – odtwarzanie zawartości pamięci flash

- Wejście/wyjście komponent (720p/1080i)

- 4 wejścia kompozytowe (1przód/3 tył) / 1 wyjście

- 5 wejść cyfrowych audio (2 optyczne i 3 koaksjalne)

- 7 wejść analogowych

- Wejście gramofonowe

- 2 równoległe wyjścia na subwoofer (regulowane łącznie)

- Gniazda głośnikowe kodowane kolorami, akceptujące wtyki bananowe

- Wyjście słuchawkowe

- IR, 12 V Trigger Out (Zone 2), port RS232

Inne właściwości

- Regulowana zwrotnica dla każdego kanału (40/50/60/70/80/90/100/120/150/200 Hz)

- Synchronizacja A/V (do 800ms w krokach co 10ms do 48kHz)

- Graficzne OSD na HDMI z Quick Set-Up i Home Menu

- Funkcja Hybrid Standby z przejściem sygnału urządzeń podłączonych po HDMI przy wyłączonym amplitunerze

- Regulacja niskie/wysokie dla kanałów L/P

- 3 tryby pracy wyświetlacza (Normal/Dim/Dimmer)

- Znacznik na gałce głośności On/Off

- Tuner FM z RDS (PS/RT/PTY/TP)

- 40 pamięci FM/AM

- Certyfikat DLNA Version 1.5

- Update oprogramowania przez Ethernet lub USB

- RIHD (Remote Interactive Over HDMI)

- Aluminiowy panel frontowy I aluminiowa gałka

- Kompatybilny z dokami przeznaczonymi dla iPod’a/iPhone’a – AirPlay DS-A5

- Odłączany przewód zasilający

- Pilot zdalnego sterowania programowalny przy pomocy kodów sterujący produktami innymi producentów.

- Waga 15,5 kg

Dodatkowe informacje:

prospekt produktu w wersji angielskiej (pdf 0,9 MB) Pobierz plik pdf

Okres gwarancji produktu w miesiacach: 24

Powieksz do pelnego rozmiaru onkyo, onkio, onkjo, onkjio, onkayo
Amplituner Onkyo 838, Amplituner Onkyo TX NR838, Amplituner Onkyo TX NR 838, Amplituner Onkyo TX 838, Amplituner Onkyo NR 838
tx-nr, tx-nr838, tx-nr 838, tx-nr-838, nr838, nr 838, nr-838, tx-838, tx838, tx 838

[ Amplituner kina domowego 7.2 Onkyo TX-NR838 czarny ]